למה צריך מערכות כיבוי אש

 
 
מערכות גילוי אש הם אולי המוצר שיכול להעניק לכם מענה ראשוני במידה ופורצת שריפה בביתכם, אבל מערכות כיבוי אש, כמו למשל – ספרינקלרים, יכולות ממש להציל את חייכם ואת רכושכם. במאמר זה נסקור בפניכם כמה מיתרונותיהן של מערכות אלו.
 

למה צריך מערכות כיבוי אש?

 
רוב הציוד המיועד לצורך כיבוי אש, גם אם הוא מתוחזק נכון, יש חסרון מהותי: הוא מחייב שמישהו יפעיל אותו נכון, בעודו עומד בסמוך ללהבות המשתוללות. כלומר, לא תמיד אפשר לסמוך על ציוד זה בעיניים עצומות, כי ייתכן שברגע האמת לא יהיה מי שמסוגל להפעילו.

למעשה, ברגע ששריפה פורצת, רוב האנשים לא מנסים ממש להשתלט עליה, כי כולם מודעים לסכנות הטמונות בניסיון להיות הגיבורים שמנסים להשתלט על השריפה: כוויות כואבות, שאיפת עשן המובילה לחנק ולעתים אף למוות מייסר. כל הסיבות האלה גורמות לאנשים לנוס על נפשם מהמקום, ופשוט לחייג למכבי אש. פעולה זו אמנם טובה ואף הכרחית, אבל יכולות לחלוף דקות רבות עד שצוות הכיבוי יגיע למקום ויצליח להשתלט על השריפה. בפרק זמן זה, ייתכן שמישהו כלוא בתוך המבנה והוא עלול להיפגע. כמו כן, רוב הסיכויים שהאש מכלה את רכושכם במהירות.
 
 
מערכות כיבוי אש
 
 
 
גלאי עשן
 
 
 
מטף כיבוי
 
 
 
 

לא כל שריפה חייבת להסתיים באסון

 

חשיבות התחזוקה

 
מערכות כיבוי דורשות תחזוקה שוטפת הכוללת בדיקה תקופתית של טכנאי מוסמך. סמנו לעצמכם ביומן את התאריך שבו עליכם להזמין טכנאי מיומן, כדי שתוכלו להיות בטוחים שבשעת חירום תהיו מוגנים.

חברת א. דנן מערכות כיבוי אש בע"מ מתקינה מערכות כיבוי אש וספרינקלרים ואף מעניקה שירותי בקרה, בדיקה ותחזוקה של מוצרים אלה. לפרטים נוספים צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.
 
אם אתם לא מעוניינים לחכות למכבי אש ולא רוצים להיות תלויים אך ורק בו בשעת חירום, עליכם להתקין מערכות כיבוי וגילוי אש. אף על פי שכיום החוק איננו מחייב כל מבנה מגורים להצטייד במערכת שכזו, אלא רק מוסדות ציבוריים ובניינים גבוהים יחסית, בוודאי תוכלו להבין עד כמה מערכת מסוג זה היא חיונית וחשובה.

שימוש במערכות כיבוי אש אוטומטיות יכול לפתור את הבעיה שאין מי שיפעיל את ציוד הכיבוי הדורש שימוש על יד בן אדם. מערכות אלה מצוידות בחיישנים הרגישים לעשן ולחום וכבר בשלבים הראשונים של השריפה, הן מתמודדות מולה בהצלחה ובאופן ממוקד, מבלי לגרום לנזק נוסף לאזורים שלא היו תחת סכנה.

בכך גם מתבטא יתרון נוסף של מערכות אלו: אם השריפה פורצת בחדר שאינו מאויש, יכול לחלוף זמן רב עד שמישהו ישים לב אליה, וציוד רב עלול להינזק. המערכות אינן דורשות תפעול אנושי. הו יכולות לאתר בקלות את האש ולכבות אותה תוך זמן קצר יחסית. מלבד הטיפול המיידי, מערכות אלה אף מתוכנתות להודיע למכבי אש על השריפה ומזעיקה אותם על מנת שישלימו את פעולת הכיבוי ויבצעו פעולות פינוי שיש לבצע לאחר השתלטות על השריפה.