חשיבותן של מערכות גילוי אש

 
 
לצערנו, מדי שנה בשנה, ובעיקר בעונת החורף, אמצעי התקשורת השונים מדווחים על שריפות שגבו חיי אדם. ועדיין, ממצאי סקר מדגמי שנערך לאחרונה מלמדים שרוב המבני מגורים הקיימים בישראל אינם מסוגלים לספק מענה הולם בעת שריפה, כיוון שאין בהם מערכות גילוי או כיבוי אש. באופן מפתיע למדי, אנשים רבים מוכנים לקחת את הסיכון העצום על עצמם ועל בני משפחתם. לחצו למידע אודות מערכות כיבוי אש.
 
מערכות גילוי אש
 

חשיבות התקנת מערכות גילוי אש

 
למרות שרוב האנשים היו רוצים לחשוב שלהם זה לא יקרה, חשוב להיות מוכנים מראש לגרוע מכל ולהתקין מערכות גילוי אש שיכולות להציל חיים בשעת חירום. אין ספק שלאחר התקנת מערכות אלה, תוכלו לישון בלילות בלב שקט ובראש נקי מדאגות. מערכת גילוי אש חשובה כל כך בגלל שהיא מאפשרת גילוי מוקדם של השריפה עוד בטרם יציאתה מכלל שליטה ולכן ניתן:

 1. לפנות את המבנה באופן יחסית בטיחותי
 2. למנוע את התפשטות השריפה
 3. להשתלט על השריפה במהירות ולמנוע פגיעות בגוף ובנפש ונזקים לרכוש

הסכנה הטמונה במבני מגורים בעוד שבמבנים ציבוריים מתקינים מערכות שונות המסייעות למנוע, להתריע ולכבות אש במקרי שריפה, הרי שבמבני המגורים המצב שונה. אמנם אנשים רבים מרגישים בטוחים בבתיהם ובדירותיהם, אבל הם לא תמיד מודעים לעובדה שסכנת שריפה מרחפת מעליהם. בשל חוסר מודעות זו, קיימות סיבות רבות להתלקחות שריפות במבני מגורים, כגון:

 • העמדת תנור חימום בסמוך לכורסאות, לספות, לוילונות או לשמיכות
 • השארת סדין חשמלי דולק לאורך כל הלילה
 • ייבוש בגדים על גבי מפזרי חום ותנורים
 • הוספת נפט לתנור בוער
 • בישול על אש גלויה וללא השגחה
 • הדלקת נרות במקומות שאינם יציבים
 • אי כיבוי סיגריות
 • חוסר תשומת לב למשחק של ילדים בגפרורים ובמצתים
 • ועוד

כאשר הולכים לישון, ומקורות החימום השונים נותרים ללא כל השגחה, המצב חמור אפילו יותר. אנשים שישנים שינה חזקה עלולים להתעורר רק כאשר השריפה ממש התפשטה בדירה ואז הם מוצאים את עצמם לכודים, לפעמים אפילו בלי כל יכולת להתקשר למכבי אש או לקרוא לעזרה. החדשות הטובות הן שניתן להימנע בקלות ממצבים אלה, אם מתקינים מערכות גילוי אש. חלקן מצפצפות בחוזקה והמשוכללות שבהן אפילו מחייגות למוקד חירום.
 

מערכות כיבוי אש או מערכות גילוי אש?

 
לרוב לא מקובל להתקין בבית ספרינקלרים ומערכות כיבוי אש נוספות אף על פי שהן יכולות לעזור מאוד בעת הצורך. מערכות אלה בדרך כלל מותקנות רק במבנים ציבוריים שונים, בעיקר מתוך שיקולים אסתטיים. מערכות גילוי אש הן כנראה אלו שמספקות את המענה הראשוני הטוב ביותר המוצע כיום לבתי מגורים.

חברת א. דנן מערכות כיבוי אש בע"מ מעניקה שירותי ייעוץ, תכנון, התקנה, תחזוקה ותיקון של מערכות גילוי אש. צרו קשר, והצוות שלנו ישמח להתאים לכם את המערכת האידאלית עבורכם.