שאלות נפוצות

 
 
 

כל כמה זמן צריך להחליף מטף כיבוי בבית?

 
העובדה שיש לכם בבית מטף אינה אומרת שהוא כשיר לפעילות ועל כן טוב לדעת שעל כל המטפים מבית א. דנן מופיע תאריך תפוגה אחרון לשימוש. מדוע חשוב לוודא מהו התאריך? כי תאריך התפוגה מתייחס ללחץ שמצוי במיכל - אותו לחץ שאחראי על איכות התפעול. מכאן שאם התאריך עומד לפוג, צרו קשר איתנו.
 
 
 

איפה מומלץ לשמור את המטף?

 
המקום האידיאלי עבור המטף צריך להיות מוצל ויבש, וזאת כדי לוודא שהפתחים לא ייפגעו מחדירת נוזלים. כמו כן, מדי כמה חודשים מומלץ לנקות את אזור הפתחים כדי למנוע הצטברות של לכלוך ובעת מעבר ממקום למקום יש לנהוג בזהירות.
 
 
 

מה אומר החוק על תאריך ההחלפה?

 
אם נבחן מה התקן הישראלי דורש, נמצא שהוא מגדיר שכל ציוד מטלטל שנועד עבור כיבוי, צריך מדי שנה לעבור בדיקה מקצועית ע"י גורם מוסמך. המלצה שלנו? סמנו ביומן התרעה חודש מראש ותאמו עמנו עבור בדיקה מקצועית.
 
 

כיצד מתחזקים מטף כיבוי?

 
אם תבחנו את מטף הכיבוי, תמצאו חוגה קטנה. חוגה זו צריכה להיות מכוונת על המחוון הירוק. ברגע שמזהים שהיא על המחוון האדום ראוי להבין שהמטף אינו שמיש (מוזמנים להביא אותו אלינו לבדיקה). עוד בדיקה חשובה נוגעת לאיכות החיבור של הצינורות ולתפעול הידית (מוטב לוודא שהיא אכן נמצאת במקומה).
 

האם יש אפשרות למילוי חוזר של המטף?

 
אם השתמשתם במטף והוא עדיין בתוקף, טוב לדעת שאין צורך להחליף, אלא רק למלא מחדש. פנו אלינו ונשמח לסייע.
 
 

יש לי מטף קטן, האם הוא מספיק אפקטיבי?

 
חשוב להבין שהמטף אולי נראה קטן, אם הוא מכיל חומר דחוס, כך כשהחומר בא במגע עם האוויר אותו קצף לבן מתפזר באופן אידאלי על פני השטח, ועל כן גם מטף כיבוי אש קטן (שיותר נוח לתפעל) עונה היטב על המטרה. מתלבטים? תמיד מוזמנים להתייעץ עמנו לגבי הגודל האידאלי במיוחד עבורכם.
 
 

כיצד עובדים עם מטף?

 
מטף כיבוי אש נועד לסייע בשעת מצוקה, כך שמראש תרחיש הפעולה קל ואינטואיטיבי לשימוש. כל שצריך לעשות זה לשחרר את הנצרה ולהתחיל להתיז. עם זאת, בתום כל רכישת מטף אנו מעניקים הדרכה מקצועית - כי עם אש לא משחקים, הולכים על בטוח.