תותח מים לכיבוי אש

 
 
תותח מים לכיבוי אש הוא מעין זרנוק המספק זרם מים עוצמתי במיוחד ונמצא בשימוש כוחות המשטרה ומכבי האש. קיים מגוון רחב של תותחי מים הנבדלים אלה מאלה במספר פרמטרים, כשאחד החשובים שבהם הוא קיבולת הזרימה או הספיקה, הנמדדת ביחידות של GPM (Gallons Per Minute). כך, לדוגמה, ניתן למצוא תותחים ידניים בעלי קיבולת זרימה של GPM 500 אך בנוסף לכך ישנם גם תותחים בקיבולת של GPM 1,250 לצורך העניין (ניתן כמובן גם למדוד את הספיקה ביחידות של ליטר לדקה). כמו כן, התותחים נבדלים אלו מאלה בקוטר שלהם, בסוג ההברגה, בזווית הגזרה ועוד.
 
להכוונה ויעוץ מקצועי חייגו עכשיו: 072-3213702
 
תותח מים הפעלה ידנית
 
 
 
תותח מים גזרתי הפעלה מרחוק
 
 
 
תותח מים גזרתי
 
 
 
 

תותח מים לפיזור הפגנות

 
כששומעים את הביטוי "תותח מים", האסוציאציה הראשונה שעולה בדרך כלל היא של רכב כיבוי אש. עם זאת, התותחים המודרניים משמשים לא אחת גם את כוחות המשטרה, כשלמעשה תותחי המים מהווים את המרכיב המרכזי במכוניות ההתזה (מכת"ז). מכוניות ההתזה הן רכבים המצוידים בציוד מיגון נגד בקבוקי תבערה או יידוי אבנים למשל, שנועדו לפזר התפרעויות והפגנות שיצאו משליטה באמצעות התזה של סילוני מים עוצמתיים לכיוון המפגינים, המאלצים את המפגינים לסגת אחורה.
 

תותחי מים

 
תותח מים לכיבוי אש מותקן על סוגים שונים של רכבים הנמצאים בשירות הרשות הארצית לכבאות והצלה, כשבין היתר מדובר ברכבים הבאים:

  • נשר – רכב כיבוי והצלה המצויד במנוף גבהים מפרקי, תותח מים וסל חילוץ. גובהם של המנופים בדגמים השונים נע בין 38-42 מטרים והתותח המותקן ברכב מספק קיבולת זרימה של 3,870 ליטר לדקה (GPM 1,022).

  • נץ – רכב כיבוי והצלה נוסף המצויד בתותח מים, סולם גבהים וסל לחילוץ. רכבים אלו מסוגלים להכיל כ-3,000 ליטר מים ו-300 ליטר קצף. גובה הסולם המותקן ברכבים אלה נע בין 30-37 מטרים.

  • נגרר תותח מים וקצף – נגרר המצויד בתותח קצף או מים הנגרר למקום הדליקה על ידי כבאית.
 
 
מעבר לכל שהוזכר לעיל, יש לציין כי ישנו גם תותח מים לכיבוי אש הממוקם באופן קבוע במיקום מסוים, המיועד לכבות שריפות בקנה מידה גדול, כשבעיקר מדובר בתותחים המותקנים במפעלי תעשייה, מחסנים גדולים ועוד. תותחים אלו בדרך כלל מצוידים במערכות אוטומטיות כך שלא אחת הם מופעלים ללא מגע יד אדם.

לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור עם אנשי המקצוע של חברת א. דנן מערכות כיבוי אש, המתמחה בתכנון ובהתקנה של מערכות כיבוי אש מורכבות, משאבות, מאגרי מים וספרינקלרים.

אנשי החברה זמינים עבורכם בטלפון 072-3213702 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס יצירת קשר באתר ונציגי החברה ישובו אליכם בהקדם.