התקשרו עכשיו

כללים להתנהגות נכונה עם מדורה

מדורות יכולות להפוך לחוויה אמיתית בכל הגילאים, ויש אף תנועות נוער שהמדורות הן חלק בלתי נפרד מהפעילות שלהן, כאשר הדוגמה הבולטת ביותר היא תנועת הצופים. כמו כן, אסור להתעלם מחג המדורות, הלא הוא ל"ג בעומר, שבו כל בית ישראל יושב מול מדורות. עם זאת, החגיגה עלולה להפוך לאסון בתוך דקות אחדות, ולכן חשוב ביותר להקפיד על כללי בטיחות בתכנון המדורה ובסיומה.

בוחרים נכון מקום למדורה

בחירת אזור המדורה איננו דבר של מה בכך. חשוב ביותר למקם את המדורה במרחק בטוח משבילי גישה, שישמשו לכיבוי במקרה והשריפה תצא מכלל שליטה. חשוב גם להרחיק את המדורה מאזורי מגורים, ממכשירים חשמל, לרבות גדרות אלקטרוניים וכמובן מצמחייה. המדורה צריכה להיות ממוקמת בשטח פתוח, הרחק ממבנים ומצמחייה. חשוב לציין שאין להקים מדורות על מדשאות בשום פנים ואופן.

גודל המדורה

חשוב להימנע ממדורה גדולה, שכן אש מתפשטת מהר מאוד, והרבה יותר קשה לשלוט על מדורה גדולה מאשר על מדורה קטנה עד בינונית. שיטת הפעולה הנכונה היא להתחיל במעט קרשים ולהוסיף כל פעם עוד קצת כדי לשמור על האש, אבל לא להגיע ללהבות מסוכנות.

התנהגות נכונה עם מדורות
הגנה מפני אש

ממנים אחראי על המדורה

במדורות שנערכות על ידי ילדים ועבור ילדים, תמיד צריך להיות מבוגר אחראי. תפקידו של הממונה על בטיחות האש לבחון האם אזור המדורה בטיחותי מספיק, האם המדורה אינה יוצאת מכלל שליטה, והאם מכבים אותה בסופו של דבר.

אמצעים להדלקת מדורה

האמצעים המומלצים ביותר להדלקת מדורה הם מאיצי בעירה – נייר ועשבים יבשים. חומרים דליקים מאוד כמו נפט וסולר מסוכנים מאוד, ועלולים לגרום להתלקחות מהירה מדי. חומרים אלו אסורים לשימוש בהדלקת מדורה. בוודאי אסור להוסיף אותם למדורה בשעת דלקה, משום שפעולה זו עלולה להוביל להתפשטות בלתי רצויה של המדורה.

אמצעי כיבוי בהישג יד

כשאתם מתכננים מדורה, חשוב ביותר לחשוב על הדרך שבה תכבו אותה עוד לפני שהדלקתם אותה. על מנת להבטיח כיבוי יעיל, וכדי להיות ערוכים למצב שבו המדורה מתחילה להפוך לשריפה, יש להצטייד באמצעי הכיבוי הבאים: מטף, חול ומים. כל האביזרים הללו צריכים להיות בהישג יד.

כיבוי המדורה

כדי לכבות את המדורה באופן בטוח, כדאי להפסיק להזין אותה, ולתת לאש להצטמצם באופן טבעי. בהמשך, חשוב ביותר לפזר חול על הגחלים, ורצוי גם להרטיב את אזור המדורה במים. המטרה של הפעולות הללו היא לוודא שלא נותרו גחלים שלא כובו עד הסוף. הגחל הקטן והתמים ביותר יכול להפוך לשריפה אימתנית ביותר. במקרים בהם השריפה יוצאת מכלל שליטה, מתפשטת לצמחייה או מתקרבת לבתים, יש להזעיק מכבי אש ללא עיכוב.
בטיחות באש מונעת אסון.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200

דילוג לתוכן