ספרינקלרים בדירה חדשה

אחד הדברים שצריך לדאוג להם בדירה חדשה הוא התקנת ספרינקלרים איכותיים ואמינים. בשביל ליהנות מהיתרונות שלהם בטווח הקצר והארוך, כדאי להתקין אותן באופן מקצועי וכמובן לבחור היטב את שאר האביזרים במערכת גילוי האש.
ספרינקלר

כמו כל חלל אחר, דירות אינן חסינות מפני סכנות כמו שריפות. כאן נכנסים לתמונה הגיבורים הבלתי מוכרים של בטיחות האש – הממטרות הצנועות, שמוכרות גם בשם "ספרינקלרים".

ספרינקלרים הם מכשירים קטנים המורכבים על תקרות או קירות. בלב שלהם, הם די פשוטים. כאשר פורצת שריפה, החום מהלהבות גורם לרכיב זכוכית זעיר בתוך הממטרה להישבר. זה מפעיל את הממטרה, משחרר מים שמכבים את האש.

מה היתרונות של ספרינקלרים?

הזמן הוא המהות כאשר אש מתלקחת. עוד לפני שאפשר להריח עשן או לראות להבות, הממטרות כבר פועלות. הם מזהים את עליית החום ומתחילים את עבודתם. התגובה המהירה הזו יכולה לעתים קרובות להיות ההבדל בין אי נוחות קלה לאסון גדול.

ישנה תפיסה מוטעית נפוצה לפיה ספרינקלרים מגושמים ומכוערים, משבשים את האסתטיקה של הדירה. במציאות, ספרינקלרים מודרניים נועדו להשתלב בצורה חלקה עם הפנים. הם עדינים, קומפקטיים ויכולים להפוך בקלות לחלק מהעיצוב של כל חדר.

האם ספרינקלרים גורמים נזקים לדירה כאשר הם פועלים?

אפשר לתהות, "מה עם נזקי המים?". זה חשש תקף. עם זאת, חשוב להבין שהמים המשתחררים מממטרה בודדים פחותים משמעותית מכמות המים המשמשת את הכבאים. כדי לשלוט בשריפה מלאה.

בנוסף, ספרינקלר פועל רק בקרבת השריפה, מה שמבטיח חשיפה מינימלית למים לאזורים שאינם מושפעים.

ספרינקלרים, כמו כל ציוד אחר, זקוקים למעט טיפול. אבל החדשות הטובות הן שהם לא תחזוקה גבוהה.

בדיקה שגרתית כל שנתיים מבטיחה שהם במצב מעולה. עם התקדמות הטכנולוגיה, המכשירים הללו הפכו עמידים עוד יותר ונמשכים שנים ללא תקלות.

יתרה על כך, קיימת כיום טכנולוגיה שמאפשרת שילוב של ספרינקלרים עם עוד מערכות כיבוי וגילוי איש. בטווח הארוך, מדובר גם בהשקעה משתלמת מאוד.

כמה עולים ספרינקלרים?

שילוב ספרינקלרים בדירה חדשה עשוי לבוא עם עלות ראשונית מסוימת. עם זאת, בסדרה הגדולה של הדברים, הם מציעים שקט נפשי שלא יסולא בפז. יתרה מכך, חברות ביטוח רבות מכירות בערכן של ספרינקלרים, ולעתים קרובות מציעות פרמיות מופחתות עבור נכסים המצוידים בהם.

לסיכום, בעוד שישנן דרכים רבות להבטיח בטיחות בדירה חדשה, ספרינקלרים בולטים ביעילותם, בפשטותם וביכולתם לפעול במהירות בשעת חירום. כשמתכננים דירה חדשה או עוברים לדירה, אולי כדאי לקחת בחשבון את השומר השקט הזה של הבטיחות. אחרי הכל, בעולם הבלתי צפוי של סיכונים פוטנציאליים, ספרינקלרים מציעים קו הגנה אמין.

המטרה העיקרית של ספרינקלרים בדירה היא גילוי וכיבוי מהיר של שריפות, מזעור נזקים והבטחת בטיחות הדיירים.
לא. ספרינקלרים נועדו לפעול בנפרד בתגובה לחום. רק הממטרות בסביבת השריפה יופעלו, ויפחיתו נזקי מים מיותרים.

לא. ספרינקלרים מודרניים נועדו להשתלב בצורה חלקה עם פנים הדירה, מה שהופך אותם לעדינים ולא פולשניים.

לא בהכרח. בעוד שהממטרות הן בתחזוקה מועטה, מומלץ לבצע בדיקה שגרתית כל שנתיים על מנת לוודא שהם פועלים כהלכה.
המים המשתחררים מממטרה קטנים במידה ניכרת ממה שישתמשו הכבאים. בנוסף, הוא מכוון רק לאזור הפגוע, מה שמוביל לחשיפה מינימלית למים בדירה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200

דילוג לתוכן