על הקשר בין מבנים ישנים וציוד לכיבוי אש

הסכנה הקיימת במבנים שאין להם ציוד כיבוי אש מתאים

לצערנו, אחת לתקופה מסוימת אנחנו שומעים על אסונות שנגרמו בעקבות שריפות. אבל למרות הידיעות הבלתי פוסקות, המצב בישראל עדיין עגום למדי. מרבית רבי הקומות, ובעיקר אלה שנבנו לפני שנות ה- 80, פשוט עלולים להפוך למלכודות אש בשעת חירום. גם כאשר כבר קיים ציוד כיבוי אש, הוא אינו מתוחזק כראוי. מדובר רק בעניין של זמן עד שידווחו בחדשות על האסון הבא.

המצב בבניינים ישנים

רוב הבניינים בארץ אינם ממוגנים נגד שריפות. למעשה, הם סובלים מליקויי בטיחות משמעותיים ובשעת שריפה הם עלולים לגבות קורבנות רבים. מדוע זה כך?

נתחיל בעובדה שבבניינים הישנים ארונות החשמל עשויים בדרך כלל מעץ. משמעות הדבר היא שכל ניצוץ אשר עלול לגרום לשריפה, אשר תתפשט לכל קומות הבניין. נוסיף לכך את העובדה שאין באותם בניינים מערכת לשאיבת עשן, מה שמגדיל את הסיכון למוות בקרב הדיירים. כמו כן, בבניינים ישנים היו נהוג לבנות מסתורי הכביסה שעשויים מחומרים דליקים, שיכולים לגרום לאש להתפשט תוך שניות בודדות בין כל הקומות ולגרום לנזק בלתי יאומן.

כל זאת, עוד לפני שהתחלנו לדבר על פירי האשפה, חדרי המדרגות ופתחי אוורור – אלמנטים שאם הם אינם בנויים נכון, יכולים לסייע לעשן להתפשט בין כל הקומות ללא כל קושי. אבל גם אם בבניינים ישנים מותקנים צינורות כיבוי אש, בדרך כלל הם סתומים או בלויים ולא ניתן להשתמש בהם.

ציוד כיבוי אש

מה לגבי בניינים חדשים?

בבניינים חדשים המצב גם לא מאיר פנים. לצערנו, עדיין לא קיימת מספיק מודעות בנושא ההתגוננות בפני אש. קבלנים רבים מנצלים עובדה זו: לאחר שקיבלו אישור לאכלס דיירים בבניין, הם מוציאים את מערכות בטיחות האש, כדי להעביר אותן לפרויקט חדש שנבנה. מדובר במחדל של ממש. רוכש הדירה חייב לוודא כמה וכמה פעמים שאכן מותקנים בבניין שלו אמצעי בטיחות וציוד כיבוי אש, ולאחר שהוא עובר באופן רשמי להתגורר בבניין, עליו לדרוש מוועד הבית לתחזק את הציוד כראוי.

תחזוקת ציוד כיבוי אש במשרדים לעומת בבניינים

בגורדי שחקים שבהם יש משרדים מותקן ציוד כיבוי אש. הוא עובר ביקורת מדי שנה, בהתאם לחוק. עם זאת, בבנייני מגורם החוק אינו דורש מהדיירים לבצע ביקורת. לכן, לעתים קרובות הדיירים אפילו לא מודעים לכך שציוד כיבוי האש מקולקל, לא מתוחזק כמו שצריך או אפילו שהוא נגנב, ולכן במצבי חירום מצבם אבוד.

כמה מילים לסיום

גם כאשר ישנם ארגונים שונים אשר נלחמים לחקיקה של שדרוג הבניינים לצורך התאמתם לתקנים מחמירים בנושא בטיחות מפני אש, זה לא אומר שאתם לא יכולים כבר להתגונן. פנו עוד היום לחברת א. דנן בע"מ בע"מ ואנחנו נדאג לשלומכם. צוות המומחים שלנו ישמח להעניק לכם ייעוץ מקצועי וכן להתאים ולתחזק עבורכם ציוד כיבוי אש, שיאפשר לכם לישון בלב שקט.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200

דילוג לתוכן