גלאי עשן מצפצף כל דקה – מה עושים?

גלאי ייעודי אמור לשמש להתראה וגילוי מוקדם של שריפה. עם זאת, הגלאי עלול להתחיל לצפצף גם כאשר אין סכנה ולכן חשוב לדעת מה עושים.

התפקיד של גלאי עשן תקני הוא לספק התראה וכך לאפשר גילוי מוקדם של שריפה. חלק מהגלאים מאתרים את השריפה באמצעות יינון של אוויר וקרינת אלפא שנפלטת מכמות זעירה של חומר רדיואקטיבי, בעוד הגלאים הנפוצים פועלים עם חיישן אינפרא אדום. אם הגלאי מצפצף אבל לא נראה שיש בעיה, דליקה, התלקחות או שריפה, צריך להכיר את שיטת הפעולה של הגלאי כדי לפתור את הבעיה.

סיבות לצפצופי סרק של הגלאי

כמה סיבות שעלולות לגרום לגלאי עשן לצפצף בלי שום סיבה נראית לעין:

א. התיישנות של רכיבים אלקטרוניים – כמו כל מכשיר, גם גלאי עשן עלול לסבול מהתיישנות, בלאי ושחקה. במקרים של התיישנות ברכיבים האלקטרוניים, התוצאה תהיה בדרך כלל אזעקת שווא שתעיר את כל הבית ואפילו את השכנים. אם רוצים למנוע את זה, צריך להקפיד להחליף את הגלאי אחת לתקופה מסוימת ולפי הנחיות היצרן.

ב. איבוד הדיוק – גם איבוד של הדיוק עלול לגרום לחיישן להתחיל לצפצף כל דקה ובלי שום קשר למה שקורה בסביבה. בשביל לדעת האם אכן החיישן איבד את הדיוק שלו, צריך לקחת אותו למקום פתוח. במידה והחיישן עדיין מצפצף, זה כנראה מעיד על כך שהוא יצא מדיוק. כאן, הפתרון הוא לתקן או לכוונן מחדש את המעגלים החשמליים. היתרון הוא שאפשר לחסוך בהוצאות, אך החיסרון הוא שיש צורך בציוד מעבדה.

ג. סוללות – גלאי נפוץ שמתאים לבתים פרטיים, חדרי שינה ומשרדים יכול לפעול על סוללות. אם הסוללות של הגלאי הולכות ואוזלות, הוא אמור לספק התראה בסיסית. במידה ולא מתייחסים אל ההתראה שמעידה על סיום חייה הסוללות וגם לא מחליפים אותן, יכול להיות שחלק מהדגמים יתחילו לצפצף בתדירות גבוהה יותר.

ד. כפתור תקול – גלאי נייד שפועל על סוללה כולל בתוכו כפתור בדיקה והשתקה. מטרת הכפתור היא לאפשר בדיקה של הגלאי גם בתנאי שגרה, או להשתיק את הגלאי אחרי שהוא מצפצף. אבל אם הגלאי ממשיך לצפצף גם אחרי שלוחצים על הכפתור, ייתכן ומדובר על בעיה בחומרה.

גלאי עשן מצפצף

מהו גלאי תקני?

החדשות הטובות הן שניתן למנוע את רוב הבעיות עם הגלאי באמצעות רכישה של מוצר תקני. בשביל לדעת אם המוצר תקני, קוראים את הפרטים המופיעים על גבי האריזה. בגלאי תקני שפועל על סוללה למשל נדרשת גם התקנה עצמית פשוטה בלבד, אך חשוב להיצמד להוראות ולהשתמש במידת הצורך גם בכפתור בדיקה והשתקה. בכל מקרה, רוב הגלאים מגיעים עם תקופת אחריות של עד שנה ולא אמורה להיות בעיה לנצל אותה כדי לפתור תקלות.

זקוקים לגלאי עשן? חברת א. דנן מתמחה בהתקנה ותחזוקת מערכות כיבוי אש גילוי ועשן בסטנדרט גבוה לבתים פרטיים, מוסדות, חברות ובתי עסק.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200

דילוג לתוכן