התקשרו עכשיו

גלאי עשן מומלץ

גילוי אש בשלבים הראשונים הוא קריטי ומאפשר למנוע התפשטות של אש ואת הנזקים החמורים שהאש מביאה בלהבותיה. כן, אש היא תופעה טבעית הרסנית וגם מסוכנת שעלולה לכלות תוך זמן קצר רכוש רב, ולהטיל הרס וחורבן במבנים, בבתי עסק, בתים ובכל מקום.ההמלצה הגורפת היא להתקין גלאי עשן מומלץ. מערכת גילוי אש עשויה למנוע התפרצות שריפות ולאפשר כיבוי מהיר ויעיל של להבת אש עוד לפני שהיא צוברת תאוצה וגורמת נזקים.

א. דנן מערכות כיבוי אש מספקים עבורכם את כל מה שאתם צריכים:

✔ שירות מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר
✔ שירות בפריסה ארצית בכל הארץ!
✔ טכנאים מקצועיים ומוסמכים על ידי מכון התקנים
✔ מערכות מתקדמות העומדות בתקן הישראלי
לפרטים התקשרו עכשיו 073-7814266

גלאי עשן מומלץ

תוכן עניינים

מהו תפקידו של גלאי עשן?

תפקידו של גלאי העשן הוא לבצע איתור וגילוי פרצת שרפה. לא פעם שריפות פורצות במקומות בהם לא שוהים בני אדם שיכולים להזעיק עזרה. גלאי העשן הוא זה שמבצע את התפקיד הזה. הוא מתריע באופן מיידי, בטרם הלהבות מתפשטות.
חשוב מאד ומומלץ שיהיה גלאי עשן בכל חלל במבנה.

הגלאי יכול להתריע מפני שריפה בצורות שונות כגון: אזעקה, כריזה או כל צורה אחרת שמזעיקה את האנשים השוהים במבנה, ומסמנת להם להתפנות מהמבנה. כך לא יגרם להם כל נזק. חברת א. דנן מערכות כיבוי אש בע"מ תשמח לייעץ לכם באיזה גלאי אש להשתמש כך שיתאים לצרכים שלכם.

מדוע חשוב להתקין גלאי עשן?

יותר ויותר אנו שומעים בחדשות שריפות שפורצות בבתים, כדי למנוע פגיעה בנפש וברכוש, חשוב ביותר להתקין גלאי עשן. הגלאי מתריע בעזרת צפצוף על התרחשות שריפה בשלביה המוקדמים וכך מאפשר לכל אדם להימלט במידי ולהזעיק מערך כיבוי אש.
ב- א. דנן מערכות כיבוי אש בע"מ רואים חשיבות עליונה בהתקנת גלאי עשן, שכן מניסיונו הרב הם הצליחו להציל לא פעם חיי אדם ואף למנוע פגיעה קשה ברכוש.

מתי כדאי להתקין גלאי אש?

אין זמן מוגדר בו צריך להתקין גלאים ( למעט מקרים של אישורים כמו טופס 4 – בהם מומלץ להתקינם לפני קבלת האישור) אם אתם מעוניינים להגן על הסביבה הביתית, המשרדית או העסקית שלכם, כדאי תמיד להתקין גלאי אש. אמנם בעבר מקובל היה לחשוב כי התקנת גלאי אש מומלצת בעיקר במטבח או במקומות אחרים בהם יש אש ותנאי חום קיצוניים. אך כיום ההמלצה הגורפת היא להתקין גלאי אש גם באזורים אחרים בבית. זאת לנוכח השימוש הרב שלנו עם מוצרי חשמל מכל הסוגים. גם מחשב נייד וגם מכונת ייבוש עלולים להיות גורם לפריצת שריפה.

גלאי עשן

איך לבחור גלאי עשן מומלץ?

לקראת התקנה של גלאי עשן מומלץ לבית או לעסק, תגלו שיש לא מעט אפשרויות וסוגים שונים של מוצרים בקטגורית גלאי עשן מומלץ. כאן תתמודדו מול דילמת הבחירה. למעשה חשוב להבין כי לכל מוצר יש ייעוד ומאפיינים, מה שנועד לענות על צרכים כאלו או אחרים. בסופו של דבר אתם אמורים לאתר גלאי עשן מ לבית שיספקו לכם את הביטחון ואת השלווה. לאחר היכרות עם המוצרים הקיימים וכן התייעצות עם מומחים בתחום, תוכלו להיות בטוחים ביחס לבחירת גלאי עשן מומלץ שלכם. ככל שהמבנה גדול יותר כך יהיה צורך להתאים את מערכת גילוי העשן ולכסות ככל שניתן את האזורים השונים של המבנה בגלאים מתאימים. מתקינים מקצועיים וחברות שצברו מומחיות בתחום יוכלו להתאים עבורכם את גלאי העשן הרצוי שיספק לכם ביטחון.

סוגי גלאי עשן

יש סוגים שונים של גלאים. הגלאים מזהים אש, עשן או טמפרטורה גבוהה באמצעות טכנולוגיות שונות:

סוג הגלאימה הוא עושה?
גלאי עשן עצמאיזהו מוצר בסיסי שניתן לרכוש אותו גם בטמבוריות. אם כי חשוב לבדוק כי המוצר הנרכש מתאים לדרישות מכון התקנים. ההתקנה פשוטה – יש לקדוח ולהבריג בתקרה שני ברגים עליהם מתקינים את הגלאי. ניתן במקרים מסוימים להצמיד את הגלאי לתקרה בעזרת דבק דו צדדי. גלאי עשן עצמאי פועל באנרגיה של סוללות. כדי לוודא שהסוללות מלאות והגלאים פועלים יש ללחוץ מידי פעם על כפתור הבדיקה. את הגלאי הזה תוכלו להתקין בכוחות עצמכם. מדובר אם כן בגלאי שמחירו נוח אך מנגד הוא דורש אחזקה והחלפת סוללות מפעם לפעם. שימו לב – במידה ואתם מתקינים גלאי לצורך קבלת טופס 4 – הגלאי המדובר אינו עונה על הדרישות!

מלבד לגלאי העצמאי הבסיסי ניתן להתקין גם גלאי עצמאי שמחובר למערכת החשמל הביתית. גלאי זה יקר יותר בגין התקנה שמחייבת חיבור וחיווט למערכת החשמל. אם כי גלאי עצמאי שמחושב לחשמל יהיה אמין יותר, שכן הוא לא מתבסס רק על סוללות פשוטות שעלולות להתרוקן. מנגד הוא מכיל גם סוללות לגיבוי במקרה של הפסקת חשמל.

פוטואלקטריגלאי עשן שיזהה עשן באמצעות חיישן לקליטת אור. הגלאי מפנה קרן אור, כאשר עשן נכנס לאזור קרן האור, החיישן יזהה את השינוי באור ומתריע על עשן שמתפזר באזור. גלאי זה הינו הגלאי הפופולארי שמתאים למרבית החללים והוא שימושי מאוד.

משולבגלאי שמשלב שתי טכנולוגיות זיהוי יחד, פוטואלקטרי וחום, כדי לשפר את האמינות ולהפחית ככל שניתן מקרים של אזעקות שווא.

אופטיגלאי שמגלה עשן באמצעות קרן אופטית. הגלאי מתאים לחללים גדולים כמו אולמות ומבני ציבור. גלאים אלו רגישים לצפיפות עשן בינונית. מה שמסביר את היעילות שלהם גם באזורים בהם צפויה התפזרות עשן.

גלאי חוםגלאי שמתריע במקרה בו הוא מזהה שינוי דרסטי בטמפרטורה. שינוי שלרוב נגרם בגין אש או סיכון להתפרצות שריפה. גלאי חום יתאים למוסך, חניון וכל מקום מרובה עשן. שכן גלאי עשן רגיל עלול להתריע בהם לשווא.

מערכות גילוי עשן

היום קיימים בשוק סוגים שונים של מערכות גילוי עשן, וחשוב מאוד שכל בעל עסק ואתר יבחר את המערכת המתאימה ביותר לתנאי השטח הקיימים.הצוות המקצועי של א. דנן ישמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם בבחירת המערכת המתאימה ביותר מתוך המגוון הרחב הקיים ברשותה:

מערכות כתובתיות

מערכות אנלוגיות הכוללות התקני גילוי בעלי כתובת מדויקת.
מתאימות ביותר לשטחים נרחבים המצריכים התקנה של 30 גלאים ויותר.

מערכות אזוריות

מתאימות להתקנה של עד 30 גלאים ומיועדות לשטחים סגורים המשתרעים על פני שטח קטן יחסית.

מערכות יניקה

מערכות גילוי עשן המתאימות לאתרים בעלי סיכון גבוה יותר לפריצת דליקות, כגון חדרי מתח גבוה, מעבדות אלקטרוניקה ומקומות נוספים שלא ניתן להכניס אליהם מכשירים בעלי רכיבים חשמליים.

מצלמות עשן

מיועדות להתקנה בשטח פתוח כגון מחסנים ומפעלים פתוחים ועוד. חשוב לציין כי לחלקן אין עדיין תקן ישראלי וכי התקנתן מתבצעת על פי הנחיות היצרן או היבואן בלבד.

מה חשוב לוודא בעת רכישת גלאי עשן עצמאי?

אם החלטתם לרכוש גלאי עשן עצמאי, חשוב מאוד לבדוק לפני הרכישה מספר פרטים. ראשית שימו לב להתאמת הגלאי לדרישות מכון התקנים הישראלי. כמו כן חשוב לוודא שהגלאי מתאים לשטח בו אתם מתכוונים להתקין אותו, וכי הוא יספק הגנה נאותה. במידה ואתם רוכשים גלאי עשן לפי דרישה של חברת ביטוח או רשות מקומית, עליכם לבדוק האם גלאי עשן עצמאי מתאים לדרישות.

הצלת חיים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת

גלאי העשן אמנם מתריעים מפני שריפה, אך אינם מסייעים בכיבויה. ישנה אפשרות לשלב בגלאי עשן מערכות שונות שיכולות במקביל לדווח למוקדי החירום על השריפה שפרצה או מערכות גלאי עשן להן יש חיבור למערכות מיזוג האוויר שמתנתקות באופן אוטומטי ברגע שפורצת שריפה.

מערכות גילוי אש שמטרתן לסייע בכיבוי השריפה יכולות להיות ידניות, כמו מטפים וזרנוקים, או כאלו שמופעלים על ידי פעולה אוטומטית כגון ספרינקלרים. הספרינקלרים פועלים בצורה הבאה: לספרינקלרים ראש זכוכית ובו נוזל מיוחד. כאשר הנוזל מתחמם, מתפוצץ ראש הזכוכית ואז ניתזים מים שנמצאים בצינורות שמחוברים לספרינקלרים. וכך הציוד הזה יכול לספק מענה ראשוני לכיבוי שריפות. הצוות שלנו ילווה אתכם באופן צמוד ומקצועי ויסייע לכם לבחור מערכות גילוי אש טובות ומשתלמות ביותר.

התקנת גלאי עשן מומלץ

כמו במכשירים אחרים, גם היעילות של גלאי עשן תלויה במידה רבה בהתקנה שלו. לכן עליכם לתת את הדעת להנחיות, וכמובן, לפנות אל חברה אמינה ומומלצת בתחום כיבוי אש ומיגון אש עבור התקנות מקצועיות. אמנם גלאי עשן עצמאיים ניתן לעיתים להתקין באופן עצמי. אך גלאים אחרים דורשים ידע מקצועי ומיומנות כדי לבצע את ההתקנה כיאות. במקרים מסוימים התקנת גלאי עשן מומלץ תצריך גם עבודת חשמלאי לשם הכנת החיווט הדרוש. כמו כן במידה והגלאי משולב עם מערכת האינטרקום או עם ספרינקלרים, ההתקנה תהיה מורכבת ותתבצע על ידי מומחים בתחום התקנות גלאי עשן. מערכות מורכבות אלו מספקות הגנה מלאה וכיבוי עצמי במקרים של פריצת שריפה וזיהוי עשן. אך חשוב לבצע בדיקות קבועות ופעולות אחזקה נדרשות על ידי חברה מורשית בתחום כיבוי אש ומיגון מבנים.

היכן מתקינים את גלאי העשן?

לרוב יש להתקין גלאי עשן צמוד לתקרה במרכז החדר. אך אם תנאי השטח לא מאפשרים להתקין את הגלאי במרכז החדר ממש, נכון לבחור נקודה מרכזית אחרת בחדר. גלאי עשן צריך להיות במרחק של 4 ס"מ מהקיר לכל הפחות, ובמרחק של 4-12 ס"מ מתקרת החדר.

בבית מגורם ההמלצה היא להתקין גלאי עשן במטבח וכן באזור מרכזי נוסף בבית. רק בחללים גדולים יש להתקין יותר מגלאי עשן אחד בחדר. או התקנת גלאי עשן בכל אחד מהחדרים / אולמות. במבני תעשייה או אזורים ציבוריים הומי אדם תתבצע התקנת מערכת הכיבוי בהתאם לגדול השטח ולאזורים שכלולים בו.

שאלות תשובות - כל מה שצריך לדעת

בבית סטנדרטי – לרוב יספיקו רק שני גלאי עשן כדי לכסות את השטח: אחד במטבח ואחד בפרוזדור. בבתים שבנויים בשיטת בניה קלה מומלץ גלאי בכל חדר. בחלל גדול במיוחד לעיתים יהיה צורך ביותר מגלאי אחד לחדר.
בבית עסק, משרד ומבנה ציבור – לרוב תידרש התקנה של מערכת גילוי אש שעומדת בתקן 1220 חלק 3. אלה מערכות מורכבות יותר ויקרות יותר מהתקנה של גלאי עשן במבנה מגורים פרטי.

חשוב להימנע מצביעה של הכיסוי העליון של הגלאי ולוודא מדי חודש את כשירותה, על ידי לחיצה על כפתור הבדיקה. כמו כן, יש להחליף את הסוללות של הגלאי מדי חצי שנה ולנקות אותו פעם בשנה בעזרת שואב אבק. במידה והגלאי נמצא כבר מעל עשר שנים במבנה חשוב להחליף אותו בגלאי חדש.

במידה ומדובר על מערכת כיבוי – האחזקה תתבצע על ידי חברה מקצועית שתבדוק את כל רכיבי המערכת על מנת להבטיח כי כל חלק במערכת הכיבוי תקין וממלא את התפקיד שלו כנדרש.

אם תבחנו את מטף הכיבוי, תמצאו חוגה קטנה. חוגה זו צריכה להיות מכוונת על המחוון הירוק. ברגע שמזהים שהיא על המחוון האדום ראוי להבין שהמטף אינו שמיש (מוזמנים להביא אותו אלינו לבדיקה). עוד בדיקה חשובה נוגעת לאיכות החיבור של הצינורות ולתפעול הידית (מוטב לוודא שהיא אכן נמצאת במקומה).

למעשה כל אחד יכול להתקין בעצמו גלאי עשן בביתו. ההתקנה עצמה יחסית פשוטה שכן מדובר בהדבקה של גלאי העשן לתקרה בעל ידי דבק ייעודי או באמצעות ברגים שמגיעים עם הגלאי. במוסדות ובמבנים גדולים יש להיעזר בחברת מומחית למערכות כיבוי אש.

בהתקנה של גלאי עשן שמחובר לחשמל או גלאי שמחובר למערכת אזעקה, עלות ההתקנה תהייה בממוצע 300-450 ₪, כולל את המחיר של הגלאי. המחיר ישתנה בתוך הטווח הזה לפי סוג הגלאי ובהתאם לחברה שתספק עבורכם את השירות וכן לפי המרחק בין הגלאי לנקודת החשמל או חיבור למערכת אזעקה ולפי סוג ההתקנה שתבחרו – מעל הטיח או מתחתיו.

צוות א. דנן מערכות כיבוי אש בע"מ ישמח לעמוד לשירותכם!

א. דנן מערכות כיבוי אש בע"מ מספקת לקהל לקוחותינו מבחר גדול של פתרונות מקצועיים בתחום ציוד כיבוי האש. כמו כן, אנו מעניקים שירותי תחזוקה והתקנה של מערכות גילוי אש ועשן בסטנדרט גבוה ביותר שמתאים לבתים פרטים, למוסדות, חברות ובתי עסק.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200

דילוג לתוכן