ציוד כיבוי אש

 
 

אספקה, התקנה ותיקון ציוד כיבוי אש

 
חברת א. דנן מערכות מתמחה בתכנון ובהתקנה של ציוד כיבוי אש מזה 30 שנה, מאושרת כספק של משרד הלקוחות ובין לקוחותיה: תנובה, קוקה קולה, בנק הפועלים, אלביט ועוד..
ההתקנה מבוצעת על ידי טכנאים מקצועיים ומיומנים אשר עברו קורסי הסמכה של מכון התקנים הישראלי.

בשעת שריפה כל שנייה חשובה, ויכולה אף לעשות את ההבדל שבין חיים למוות. לכן, ככל שנקדים להתחיל במאמצי הכיבוי בכוחות עצמנו, כך נוכל לצמצם את היקף הנזק לרכוש, את הפגיעות בגוף ובנפש. לשם כך אנו זקוקים לציוד כיבוי אש.

עם חברת א. דנן מערכות כיבוי אש בע"מ תוכלו גם אתם להיערך לשעת חירום ולצייד את ביתכם, משרדכם או כל מקום אחר בציוד כיבוי אש ידני.
 
ציוד כיבוי אש
 
 

מה אומר החוק לגבי ציוד כיבוי אש?

 
החוק לגבי ציוד כיבוי אש אומר שבכל מבנה מגורים, בית עסק או מוסד ציבורי - חייב להיות ציוד כיבוי אש כגון: מטפים, גלגלון וזרנוקים. הציוד מאוחסן בתוך ארונית כיבוי אש שמותקנת בכל קומה במבנה. יש לדאוג שכל הציוד נמצא בהישג יד, כך יהיה ניתן להשתלט על השרפה במידת הצורך, ולמנוע פגיעה בציוד ובחיי אדם.
 
 

מה כולל ציוד כיבוי אש?

 
בהתאם לכל התקנות, בכל מבנה ציבורי ציוד לכיבוי אש כולל:
ברזי כיבוי אש – יוצבו לרוב על הרחוב שנמצא בסמוך למבנה.
מטף לכיבוי אש – קיימים 2 סוגים של מטפים: מטפי קצף, ומטפי גז לכיבוי שריפות או בתצורת אבקה. יש חובת בדיקה אחת לשנה לתקינותם של המטפים ויש למלא אותם בחומר כיבוי במידת הצורך.
צינורות כיבוי – הצינורות יתחברו אל רכבי הכיבוי של הכבאים, או אל ברז הכיבוי שנמצא בסמוך למבנה. גם כאן קיימת חובת בדיקה מדי תקופה, זאת כדי למנוע תקלות שיכולות לצוץ בעתיד והחמרת מצבי חירום במידה והצינורות כבר אינם בשימוש.
גלגלוני כיבוי – צינורות אלסטיים שעשויים מגומי או מחומר PVC.
 

כיצד ציוד כיבוי אש מסייע בשעת חירום?

 
גם אם הבחנתם בשריפה ברגע שבו פרצה וגם אם הספקתם להזעיק את מכבי האש, אסור לכם לבזבז אף לא שנייה אחת!
ציוד כיבוי אש מספק מענה ראשוני לשריפה, למנוע את התפשטותה ונזקיה לרכוש ולאפשר לאנשים להתפנות מהמבנה באופן בטוח וללא פגע. ציוד זה ניתן להפעלה ידנית קלה ופשוטה, ואינו דורש ידע מקצועי או ניסיון של כבאי ותיק למניעת אסון גדול יותר.
ישנם מקרי חירום רבים המצריכים פעולה מידית, על מנת למנוע התפרצות גדולה כגון – סיר שנותר על הגז זמן רב ומתחיל לבעור, מקרה בו הודלקה אש ליד מקור של גז או מצב בו יש קצר חשמלי שמיד מתלקח לשרפה . ציוד כיבוי אש יכול להציל חיים!


חברת א. דנן משווקת ומתקינה ציוד כיבוי אש ידני, שיאפשר גם לכם להתמודד השריפה, כבר בשלביה הראשונים:

 • מטפים מיטלטלים בגדלים שונים, עם מילוי גז הלון או אבקה
 • גלגלונים
 • זרנוקים
 • מזנקים
 • ארונות כיבוי
 • מערכות קצף

צוות החברה מעניק לכל לקוח ייעוץ מקצועי והכוונה בבחירת הציוד המתאים ביותר לתנאים הסביבתיים ולסיכונים הייחודיים שבמקום.
 
צפו בפעולתה של מערכת הקצף לכיבוי אש
 
 

איזה ציוד כיבוי אש נחוץ לכל עסק?

 
כשמעוניינים לבחור ציוד כיבוי אש לעסק, יש להתייחס ל- 5 קטגוריות שונות של ציוד:
 1. צינורות מים – אפשר להתקין את צינורות המים בכל מיקום אסטרטגי שנבחר, כך שאם מתלקחת שריפה במקום, העובדים יכולים להתחיל בתהליך הכיבוי עוד לפני שהכבאים מגיעים.
 2. שימוש במטפים יאפשר לכל אדם להשתלט על כל התלקחות ראשונית במקום ולהחזיר את החלל לשגרת עבודה במהירות האפשרית.
 3. מתזים - כל בעל עסק היום חייב יהיה להתקין באזור שלו מערכת מתזים ( ספרינקלרים) איכותית, מערכת שתעניק כיסוי הרמטי ובמידת הצורך תמלא כמויות גדולות של מים לכיבוי שריפה שעלולה לפרוץ באזור העסק.
 4. מערכות גילוי אש - עוד בטרם יתחילו כל פעולות הכיבוי המסיביות והשתלטות על שריפה, ניתן ואף חשוב לקבל התראה ראשונית במידה ומתחיל לצאת עשן מאזור ההתלקחות, באמצעות גלאי העשן אפשר למעשה למנוע התלקחות ואסון בקנה מידה עצום, ולהציל חיי אדם.
 5. מערכות אזעקה – לצד גלאי העשן שקולטים כל התחלה של התלקחות ומתריעים מיד על כך, כדאי שבעסק תוצב גם מערכת אזעקה שתתריע לכל העובדים בעסק מפני התלקחות ותאפשר להם לברוח מהאזור המסוכן במהרה.
 

המומחיות שלנו, הביטחון שלכם

 
עם חברת א. דנן אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שגם בשעת חירום, יש לכם על מי לסמוך. פרט לייעוץ המקצועי שאנו מעניקים, כל התקנה של ציוד כיבוי האש מתבצעת על ידי מתקינים מקצועיים ומורשים ובהתאם לתקנים המחייבים. כמו כן, חברתנו מעניקה שירותי תיקון ותחזוקה, כדי לתקן נזקי בלאי ולהבטיח שברגע האמת הציוד אכן ימלא את ייעודו.
אנו מציעים לכל בית עסק, ציוד כיבוי אש איכותי ביותר שעומד בכל התקנים המחמירים ביותר. מלבד הציוד החברה גם מספקת שירותי התקנה במשרד או בבית העסק ומבצעת בדיקות מקיפות וקפדניות מדי תקופה שמוודאות כי הציוד נמצא תקין וכשיר.

אנו מזמינים גם אתכם להצטרף למשפחת לקוחותינו המרוצים, שכבר נהנים משקט נפשי הנובע מן הידיעה שברשותם ציוד כיבוי אש שיכול להציל את חייהם בשעת שריפה. לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ – צרו עמנו קשר ונשמח לענות על כל שאלה.