יועץ בטיחות אש – כי באש לא משחקים

על מנת להקים מערך מיגון בפני שריפות ולהתכונן למקרים לא צפויים של דליקות, מומלץ מאוד לכל בעל עסק לקבל ייעוץ מקיף מאיש מקצוע. יועץ בטיחות אש הוא הכתובת הנכונה לפניות בנושאים אלה, והוא יוכל לספק את כל המידע הדרוש בתחום כיבוי האש ובתחומים המשיקים.

יועץ בטיחות אש

מה תפקידו של יועץ בטיחות אש?

יועץ בטיחות אש הוא איש מקצוע שעובר הסמכה רלוונטית. תפקידו לתת הכוונה וייעוץ בנוגע לבטיחות מפני מקרים של התקלחות, שריפה או דליקה והוא יכול גם לסייע בבניית תכנית בטיחות ממוקדת. באמצעות שירותי הייעוץ ניתן להקל על התנהלות מול הגורמים השונים ולקבל רישיון עסק. מעבר לכך, זהו איש מקצוע שמתוקף תפקידו הוא יכול גם לייעץ, להכווין ולהדריך עובדים בקשר לכללים שמונעים פריצת שריפות.

מי מוסמך להיות יועץ בטיחות אש?

יועץ בטיחות אש הוא אדם שהוסמך לכך אחרי שצבר ותק וניסיון מטעם שירותי הכבאות. עם זאת, הוא יכול לשמש כיועץ כיבוי אש לארגונים, לקוחות פרטיים וגופים מוסדיים רק אחרי שהוא עבר קורס הדרכה מקצועי. כפועל יוצא מכך, לא כל יועץ בטיחות למשל יכול להציע את שירותיו גם בנוגע לסיכוני אש ושריפות.

מה חשוב לדעת לפני שפונים ליועץ בטיחות?

כדי להיות בטוחים שאתם אכן מקבלים את כל האינפורמציה הדרושה בתחום מערכות כיבוי אש, חשוב שרשימת השירותים שמציע איש המקצוע תכלול את הפרמטרים הבאים:

  • ייעוץ כללי.
  • הדרכה והכנה של תוכניות בנושא בטיחות באש.
  • עריכת סקרי סיכונים בתחום.
  • תכנון מדויק של מערכות לגילוי ולכיבוי של אש.
  • הכנה של "תיק מפעל" ו"תיק שטח" מפורטים.
    כתיבת נהלים ברורים לגבי התנהגות במקרי דליקה.
  • הדרכה מדוקדקת לעובדים כולל ביצוע תרגיל לבחינת ידיעת הנהלים.
  • הכנה של כתבי כמויות ומפרטים של ציוד גילוי וכיבוי אש הנדרש למיגון העסק.
  • ייצוג מול שירותי הכבאות וההצלה וטיפול בכל הפעולות הנדרשות מטעמם.

יועץ בטיחות אש שיודע את העבודה יוכל לספק לכם את כל אלה ולפעמים גם עוד הרבה יותר. אין ספק, שאם תבחרו נכון, יופק עבורכם מערך מקיף שיבטיח שתדעו כל מה שצריך כדי לנהוג נכון במקרה של שריפה.

כדי שזה יקרה, כדאי לדבר עם לקוחות של איש המקצוע ולבדוק שהשירות שהוא סיפק אכן סייע להם בהבנת הפעולות הנדרשות מכם במצבי סכנה.

ייעוץ בטיחות אש

מתי פונים לייעוץ בטיחות אש?

קיימים כמה מקרים שבהם כדאי לפנות אל יועץ בטיחות אש. ראשית, פונים אליו על מנת לקבל ייעוץ כללי בנושאי בטיחות אש ומתן פתרונות אש בהתאמה אישית למשרדים, בתי עסק, חנויות, מוסדות, סניפים ורשתות. שנית, יש לפנות אליו אם צריכים לטפל בדרישות של רשות הכבאות ולקבל רישיון עסק או היתר בנייה לפי הוראות נציב. כמו כן, זהו איש המקצוע היחיד שאליו אפשר וכדאי לפנות אם צריכים לתכנן תכנית בטיחות אש למבנים קיימים או חדשים ואם רוצים לקבל ייצוג וטיפול מול שירותי הכבאות.

חשוב להשתמש בסל השירותים של יועץ בטיחות מומחה על מנת לרכז את כל נושאי הטיפול הרלוונטיים תחת קורת גג אחת. הוא עוזר לבצע לגליזציה למבנים קיימים, מעניק שירות של ליווי יזמים ורשויות עד לקבלת טופס 4 או טופס 5 ומתמחה בביצוע בדיקת אינטגרציה למערכות הכיבוי השונות הקיימות במבנים ועסקים לפי דרישה. מעבר לכך, חשוב להשתמש בשירותיו על מנת להדריך את העובדים וכדי לוודא שהם יודעים איך לפעול במקרה של חלילה או שריפה.

הסכנה העיקרית באי שימוש בשירותיו של יועץ בטיחות אש היא נזקים בלתי הפיכים לרכוש או חלילה לחיי אדם. חוץ מזה, מסוכן לוותר על שירותיו כי זה אומר שהעובדים לא ערוכים לשריפה ושהמבנה כולו לא עומד בדרישות הרשויות.

כל הציוד במקום אחד

לאחר שתיפגשו עם יועץ בטיחות אש מוסמך, תוכלו לרכוש את כל הציוד הדרוש למיגון העסק שלכם ב-א. דנן. חברתנו משווקת מתקני גילוי וכיבוי אש מתוצרת החברות המובילות בתחום, אשר עומדים בכל התקנים הדרושים ומגיעים אליכם באחריות מלאה.

אם כבר יש בידיכם תוכנית מפורטת, צוות היועצים המומחים שלנו ישמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם לבחור נכון את הציוד שיגן עליכם ברגע האמת.
 

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200

דילוג לתוכן