התקשרו עכשיו
התקשרו עכשיו

כיצד להתנהג בשעת שריפה

בשעת שריפה כל שנייה היא קריטית, ויכולה אף לעשות את ההבדל שבין חיים למוות. לכן, חשוב מאוד להיות ערוכים לכל תרחיש אפשרי, ולדעת כיצד לנהוג אם חלילה תפרוץ שריפה בבית. לשם כך, צוות המומחים של חברת א. דנן מערכות כיבוי אש בע"מ ריכז עבורכם כמה כללים שחשוב לזכור:

  • ראיתם, הרחתם או חשתם שפרצה שריפה? אל תתמהמהו! לא משנה מהו גודל השריפה וגם אם בביתכם מותקנות מערכות כיבוי אש או ציוד כיבוי אש ידני קודם כל הזעיקו את מכבי האש. חייגו 102, ורק לאחר מכן נסו להשתלט על האש באמצעים שעומדים לרשותכם.
  • כדי לנסות ולהשתלט על השריפה בכוחות עצמכם, חשוב לדעת ממה היא נגרמה. אל תנסו לשפוך מים על סיר שמן רותח שגרם לשריפה, או לחלופין על מכשיר חשמלי שגרם לקצר, כי הדבר רק ילבה את הלהבות. אם ברשותכם מטף כיבוי אש, השתמשו בו כדי לדכא את הלהבות ו/או כדי לפלס את דרכם החוצה.
  • אם לא הצלחתם להשתלט על השריפה ויש באפשרותכם להימלט מהמבנה, עשו זאת. זכרו לא להשתמש במעלית, אלא לרדת במדרגות. אם אין לכם גישה לדלת ואתה גרים בבית צמוד קרקע או בקומות הנמוכות בבניין, נסו לצאת דרך החלון או המרפסת.
  • אם השריפה פרצה בבניין מגוריכם, אך לא בדירתכם, אל תצאו מהדירה דרך הדלת! במרבית המקרים הללו, שאיפת עשן היא הסכנה הגדולה עבורכם, לכן עשו כל שביכולתכם כדי למנוע את כניסת העשן לדירה. חסמו את הפתחים בסמרטוטי רצפה רטובים והימנעו ממגע עם הדלת, שבוודאי התחממה כהוגן. פתחו את כל החלונות ואפשרו לעשן, אם וכאשר ייכנס, לצאת החוצה. במקרה הצורך, הרטיבו מטליות והצמידו אותן לפתחי הנשימה (לאף ולפה) כדי למזער את שאיפת העשן.
  • זכרו שעשן עולה כלפי מעלה. אם עשן חדר לדירתכם, התכופפו לרצפה ותוכלו לשאוף אוויר נקי יחסית.

  • כדי לסייע לכוחות ההצלה להגיע אליכם במהירות, גשו לחלון וקראו לעזרה. השתמשו בקולכם, בסדינים או בכל אמצעי אחר שיכול לסייע להבחין בכם ובמצוקתכם.

וחשוב מכל – היערכות מוקדמת!

זכרו שהדרך הטובה ויעילה ביותר להתמודד עם שריפה היא למנוע אותה. הצטיידו מבעוד מועד במערכות ובאביזרים לגילוי אש ולכיבוי אש, כגון: גלאי עשן, מטפים, ספרינקלרים ועוד. אלו יסייעו לכם לדעת על קיומה של השריפה כבר בשניות הראשונות להתלקחותה, כך שתוכלו להשתלט עליה ולמנוע את התפשטותה. לצפייה במערכות כיבוי האש לחצו כאן.

לקבלת מידע נוסף אודות היערכות לשעת שריפה – צרו קשר עם חברת א. דנן מערכות כיבוי אש בע"מ, וצוות המומחים שלנו ישמח לענות על כל שאלה. יחד נוכל למנוע את האסון הבא!

בטיחות אש

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200