התקשרו עכשיו

מערכות ערפל לכיבוי יעיל וצמצום נזקי השריפה

מערכות ערפל הן מערכות המשמשות לכיבוי שריפות ולמניעת התלקחות מחודשת בחדרי גנרטורים, טורבינות, מכונות תעשייתיות, מטבחים תעשייתיים ומוסדיים, תעלות כבלים, ארכיבים, אניות ועוד. לכל בערה או דליקה נחוצים שלושה מרכיבים בסיסיים: חומר בערה, חמצן וחום. ניתוק של כל אחד או יותר מהמרכיבים הנ"ל יוביל להפסקת הבערה. מערכת ערפל פועלת על ידי נטרול של שני מרכיבים במקביל: החמצן והחום.

מהן מערכות ערפל על קצה המזלג?

הרעיון המרכזי העומד מאחורי מערכות אלו הוא הגדלת שטח הפנים של הטיפות הניתזות על האש באמצעות פיצול של כל טיפת מים למספר טיפות קטנות יותר. ככל שהטיפות יפוצלו ליותר טיפות קטנות, כך שטח הפנים יהיה גדול יותר ובהתאם לכך כושר הכיבוי של אותה כמות מים יהיה גבוה יותר כשישנו יחס ישר בין שטח הפנים לכושר הכיבוי.

עיקרון זה היה ידוע כבר בתחילת המאה ה-20, אך בתקופה ההיא טרם הצליחו לפתח טכנולוגיה שתאפשר להתגבר על שני האתגרים המרכזיים הקשורים בהפעלת המערכת: לפצל את טיפות המים עד להגדלת שטח הפנים של כל טיפה פי 200 ולשמור את האנרגיה הקינטית של הטיפות המפוצלות ברמה כזו שיוכלו להגיע בסופו של דבר לאזור הבערה.

כיצד פועלות המערכות המודרניות?

מערכות ערפל מודרניות כוללות שני מרכיבים עיקריים:

  • משאבות לחץ ומכלי לחץ ייעודיים המאפשרים לקבל לחץ של 120-200 בר בהתאם לצורך.
  • נחירי פיזור מיקרוניים זעירים המיוצרים באמצעות קרני לייזר דרכם יוצאות ומפוצלות טיפות המים.


מאחר שמדובר בנחירי פיזור זעירים במיוחד, המערכות המודרניות מיוצרות מפלדת אל חלד והמים העוברים בצנרת הם מים מזוקקים למניעת קורוזיה, אבנית ומשקעים נוספים שעשויים לחסום את נחירי הפיזור.

יתרונות מערכת ערפל

היתרונות המרכזיים של מערכות אלו באים לידי ביטוי בכמות המים הקטנה היחסית הדרושה לכיבוי השריפה, בנזקי המים המינימליים ובכך שקוטר הצינורות במערכת נמוך מאוד. כמו כן, אין צורך לאטום את החלל שעובר כיבוי, המים המזוקקים ידידותיים לסביבה ומגוון היישומים של המערכות רחב בצורה בלתי רגילה. לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום אנשי המקצוע המומחים של חברת א. דנן מערכות כיבוי אש.

חברת א. דנן מערכות כיבוי אש מתמחה בתכנון ובהתקנה של מערכות כיבוי אש מורכבות, משאבות, מאגרי מים וספרינקלרים, לרבות מערכות ערפל. אנשי החברה זמינים עבורכם בטלפון 073-7814266 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס יצירת קשר באתר ונציגי החברה ישובו אליכם בהקדם.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200

דילוג לתוכן