התקשרו עכשיו
התקשרו עכשיו

הכל על מערכת נידוף עשן

מערכת נידוף עשן היא מערכת המותקנת במקומות רוויי עשן, כגון מפעלים, מטבחים תעשייתיים, מסעדות ועוד, לטובת סינון האוויר מהשומנים ומהרעלים המצויים בו בגלל פעולות היום יום המתבצעות במקום. על מנת לשמור על פעילות תקינה של המערכת, חשוב מאוד לבצע באופן קבוע מספר בדיקות תקופתיות, לרבות בדיקת בטיחות אש, תחזוקת מערכות נידוף ועוד.

אודות המערכת

מערכת נידוף עשן מותקנת, כאמור, במפעלים ובמטבחים תעשייתיים, בהם הרבה מאוד רעלים, ריחות ועשן נפלטים אל האוויר. תפקידה של מערכת זו הוא לסנן את האוויר מהתוספים הלא רצויים האלה, ולאפשר לכל מי שנמצא במקום לשאוף אוויר נקי. לטובת ההצלחה במשימה, חשוב מאוד לתחזק את המערכות בצורה ראויה, היינו – לדאוג לבצע בדיקות תקינות יסודיות שלהן לפחות פעם בשנה.

מערכת נידוף עשן

אודות הבדיקות התקופתיות של המערכות

על מנת להחזיק ברישיון עסק, בעל עסק חייב לדאוג לכך שהעסק יהיה בטיחותי לשהיית אנשים, ובין היתר למגן אותו גם מפני דליקות. שתי דרכים עיקריות למיגון העסק פני דליקות הן התקנת מערכות גילוי אש ועשן, התקנת ספרינקלרים והתקנת מערכת נידוף עשן באיכות גבוהה.
 
  • מערכות גילוי אש ועשן – גלאי אש ועשן חייבים להימצא בכל בית עסק בינוני וגדול, לטובת שליחת התרעה לבעל המקום ברגע שפורצת שריפה.
  • ספרינקלרים – מערכות מתזים המותקנות במפעלים ובבתי עסק גדולים. מערכות אלה מורכבות ממתזים המותקנים על התקרות ועל הקירות ומכוסים במבחנות זכוכית. בתוך המבחנות יש נוזל מיוחד המתפשט בתוכן ברגע שהטמפרטורה במקום עולה. כתוצאה מכך המבחנות מתפוצצות ומים בלחץ גבוה ניתזים אל עבר האש.
  • מערכת נידוף עשן – תפקידן של מערכות אלה הוא לנדף עשן שגרתי שנמצא במקום כתוצאה מהפעילות היום-יומית, אולם גם אם פורצת במקום אש בגלל גורם אחר – המנדפים יכולים להיכנס לפעולה ולסייע לפחות בכיבוי העשן.
 
תחזוק מנדפים חשוב לבצע בצורה יסודית ומסודרת לפחות אחת לשנה, ובמטבחים שפועלים תדיר – אפילו בתדירות יותר גבוהה. יש חשיבות גדולה מאוד לכך שעבודות התחזוקה תתבצענה על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים, אשר ברשותם כל התעודות הנדרשות ואשר עושים שימוש אך ורק בחומרים המאושרים על ידי מכון התקנים.

תחזוקה שוטפת – סוד ההצלחה

על מנת שכל המערכות המוזכרות כאן יפעלו כראוי במקרה הצורך, חשוב מאוד לבצע בדיקות תקינות שלהן לפחות פעם בשנה. לצורך כך יש להזמין מומחה בביצוע בדיקות בטיחות אש, אשר בודק את המערכות בצורה יסודית, דואג שלא יהיו חפצים שיכולים ללבות אש בקרבתן ומבצע תיקונים, שפצורים והחלפות אם צריך.

חשוב מאוד לבצע את הבדיקות לפחות פעם בשנה ובמקומות בהם עובדים הרבה עם אש או במסעדות שפועלות מסביב לשעון – כדאי לבצע אותן אפילו לעתים יותר תכופות.

א. דנן – בדיקות בטיחות אש מקצועיות

חברת א. דנן מבצעת בדיקות בטיחות אש ברמה גבוהה, ומשרתת לקוחות רבים מהמגזר העסקי והפרטי כאחד כגון: מקורות, אלביט, תנובה, רמי לוי, סטימצקי, ארומה, על המדף ועוד.
חברתינו מעסיקה בודקי בטיחות אש מוסמכים ומנוסים, אשר דואגים לבצע את הבדיקות בצורה יסודית – על פי דרישות כל התקנים.

לקבלת מידע נוסף אודות בדיקת בטיחות באש ואודות מערכת נידוף עשן צרו עמנו קשר עוד היום במספר
073-7814266 או דרך האתר.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200