התקשרו עכשיו

ציוד גילוי וכיבוי אש שחשוב שיהיה בבית

מה הייתם עושים אם (חלילה) היתה פורצת שריפה אצלכם בבית או בבניין? רוב הסיכויים שחלק גדול מכם השיבו, שהם היו מזעיקים את מכבי האש. אין ספק שזה טוב ויפה ואין ספק שזה הדבר הראשון שצריך לעשות, אבל אם האש פרצה אצלכם בסלון בוודאי הייתם רוצים שתהיה לכם אפשרות לכבות אותה או לפחות למנוע ממנה מלהתפשט לאזורים נוספים. במאמר זה תמצאו טיפים לאבזור הבית בכל מה שדרוש כדי להתמודד עם מצבים כאלה, שאנחנו, כמובן, מקווים שלא יקרו.

ציוד גילוי וכיבוי אש לבית פרטי

בבית פרטי, כשהכוונה שלנו היא גם לדירות בבניין, כדאי מאוד להתקין עזרי גילוי אש שיאפשרו לכם לדעת שפרצה דליקה באמצעות התרעה קולית ו/או ויזואלית. כמו כן כדאי לאבזר את הבית בעזרי כיבוי אש שונים, שיאפשרו לכם להשתלט על הדליקה.

 
  • גלאי עשן – כדאי להתקין מספר גלאים בחדרי הבית השונים ובעיקר במקומות בהם עושים שימוש באש כמו המטבח, או במקומות בהם יש תנורים כגון חדרי האמבטיה וחדרי הילדים. ישנן מערכות גילוי אש שעומדות בפני עצמן ומתריעות על שריפה באמצעות צפצוף ואור, וישנן כאלה שפועלות בדומה למערכות אזעקה ומתקשרות אליכם ואל מכבי האש עם זיהוי עשן במקום.
  • מטף – האביזר החשוב ביותר שיהיה בבית. מאפשר השתלטות מיידית על האש בשלבים המוקדמים של השריפה ומסייע במניעת התפשטותה. רצוי לרכוש מטפי הלון או פחמן דו חמצני, שהם המתאימים ביותר לסביבה הביתית. חשוב מאוד לשמור על תקינות המטף על מנת שברגע האמת יעבוד כמו שצריך. לפני הרכישה חשוב לוודא שהוא חתום עם פלומבה ושהשעון שעליו מכוון לצבע הירוק. אם עשיתם בו שימוש יש להחליפו באחר ואם חלפה שנה מאז רכשתם אותו חשוב שהוא ייבדק על ידי איש מקצוע כדי לוודא שהוא לא דולף.
  • בדיקת חשמלאי – בנוסף לעזרים אלה חשוב להזמין אחת לשנה חשמלאי שיבצע בדיקה יסודית של ארון החשמל שבכניסה לביתכם על מנת לוודא שהוא תקין. הרבה מאוד שריפות פורצות כתוצאה מקצר חשמלי בארון החשמל ובדיקה שכזאת יכולה למנוע נזק חמור.

ציוד גילוי וכיבוי אש בבניינים

בכל בית דירות או משרדים חשוב שיותקן ציוד לגילוי ולכיבוי אש שיכלול:

  • ארונות כיבוי – ארונות אלה צריכים לכלול מטפים, גלגלונים שעליהם צינורות כיבוי אש, זרנוקים, ברזי כיבוי אש ומזנקים. יש לוודא שהצינור מחובר לברז מים. בבניינים גבוהים ארון כזה צריך להיות בכל קומה וצריך לעבור בדיקה שנתית כדי לוודא שכל המתקנים בו נמצאים ועובדים כמו שצריך.
  • ספרינקלרים – מערכת של צינורות שבסופם מצויים מתזים המותקנים על תקרת החלל. בצינורות זורמים כל העת מים בלחץ גבוה, והם נחסמים באמצעות מבחנת זכוכית ובתוכה נוזל. כשנוזל זה מתחמם הוא מתפשט וגורם לניפוץ הזכוכית, והמים פורצים החוצה. כשפורצת שריפה מערכת זו נחשבת כיעילה מאוד, משום שהמים מכבים את האש או לפחות מונעים את התפשטותה, וכך נמנע נזק חמור מזה שיכול היה להיגרם.
  • בדיקת חשמלאי – בנוסף למערכות הגילוי והכיבוי, חשוב להזמין ביקורת של חשמלאי מוסמך שיבדוק את מערכת החשמל המשותפת בבניין. ביקורת זו היא חיונית משום ששריפות רבות פורצות כתוצאה מקצר בארונות החשמל המשותפים, ואיתור מוקדם של התקלות יכול למנוע אסון.
בטיחות אש

א. דנן לשירותכם

א. דנן משווקת מגוון מערכות גילוי אש וכיבוי אש המתאימות להתקנה הן בבתים פרטיים ובדירות והן בבניינים. כל המערכות הינן מתוצרת החברות המובילות בתחום ומשווקות ללקוח באחריות מלאה לאחר התאמה מקצועית של היועצים המומחים שלנו. לקבלת מידע נוסף אודות המערכות והשירותים של א. דנו צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200

דילוג לתוכן