התקשרו עכשיו

תותח מים לכיבוי אש

מהו תותח מים?
תותח מים לכיבוי אש הוא מעין זרנוק המספק זרם מים עוצמתי במיוחד ונמצא בשימוש כוחות המשטרה ומכבי האש. קיים מגוון רחב של תותחי מים הנבדלים אלה מאלה במספר פרמטרים, כשאחד החשובים שבהם הוא קיבולת הזרימה או הספיקה, הנמדדת ביחידות של GPM (Gallons Per Minute). כך, לדוגמה, ניתן למצוא תותחים ידניים בעלי קיבולת זרימה של GPM 500 אך בנוסף לכך ישנם גם תותחים בקיבולת של GPM 1,250 לצורך העניין (ניתן כמובן גם למדוד את הספיקה ביחידות של ליטר לדקה). כמו כן, התותחים נבדלים אלו מאלה בקוטר שלהם, בסוג ההברגה, בזווית הגזרה ועוד.

תותח מים

תותח מים לפיזור הפגנות

כששומעים את הביטוי "תותח מים", האסוציאציה הראשונה שעולה בדרך כלל היא של רכב כיבוי אש. עם זאת, התותחים המודרניים משמשים לא אחת גם את כוחות המשטרה, כשלמעשה תותחי המים מהווים את המרכיב המרכזי במכוניות ההתזה (מכת"ז). מכוניות ההתזה הן רכבים המצוידים בציוד מיגון נגד בקבוקי תבערה או יידוי אבנים למשל, שנועדו לפזר התפרעויות והפגנות שיצאו משליטה באמצעות התזה של סילוני מים עוצמתיים לכיוון המפגינים, המאלצים את המפגינים לסגת אחורה.

תותחי מים

תותח מים לכיבוי אש מותקן על סוגים שונים של רכבים הנמצאים בשירות הרשות הארצית לכבאות והצלה, כשבין היתר מדובר ברכבים הבאים:

  • נשר – רכב כיבוי והצלה המצויד במנוף גבהים מפרקי, תותח מים וסל חילוץ. גובהם של המנופים בדגמים השונים נע בין 38-42 מטרים והתותח המותקן ברכב מספק קיבולת זרימה של 3,870 ליטר לדקה (GPM 1,022).

  • נץ – רכב כיבוי והצלה נוסף המצויד בתותח מים, סולם גבהים וסל לחילוץ. רכבים אלו מסוגלים להכיל כ-3,000 ליטר מים ו-300 ליטר קצף. גובה הסולם המותקן ברכבים אלה נע בין 30-37 מטרים.

  • נגרר תותח מים וקצף – נגרר המצויד בתותח קצף או מים הנגרר למקום הדליקה על ידי כבאית.
 
 
חשוב לציין כי ישנו גם תותח מים לכיבוי אש הממוקם באופן קבוע במיקום מסוים, המיועד לכבות שריפות בקנה מידה גדול, כשבעיקר מדובר בתותחים המותקנים במפעלי תעשייה, מחסנים גדולים ועוד. תותחים אלו בדרך כלל מצוידים במערכות אוטומטיות כך שלא אחת הם מופעלים ללא מגע יד אדם.

לקבלת פרטים והצעת מחיר אתם מוזמנים ליצור עם אנשי המקצוע של א. דנן מערכות כיבוי אש המתמחה בתכנון ובהתקנה של מערכות כיבוי אש מורכבות, מאגרי מים וספרינקלרים.

אנשי החברה זמינים עבורכם בטלפון 073-7814266 ובאפשרותכם להשאיר את פרטים באתר ונציגי החברה ישובו אליכם בהקדם.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200

דילוג לתוכן