התקשרו עכשיו

תקנות כיבוי אש ספרינקלרים

בתי עסק רבים אם לא כולם מבטחים את המבנה שלהם ואת התכולה שבו בחברות ביטוח שונות אשר אמורות לשלם להם על נזקים במקרה של שריפה או נזקי טבע אחרים. מה שלא כל בעלי העסקים יודעים הוא, שחברות ביטוח מנסות למצוא כל פרצה בשביל שלא לשלם – על כן, חשוב מאוד להתקין בעסק ציוד כיבוי אש וספרינקלרים על מנת למנוע נזקים גדולים.

מהן תקנות כיבוי אש ספרינקלרים?

ישנן תקנות קבועות בחוק המתייחסות לגבי התקנת ציוד כיבוי אש וספרינקלרים במקומות אשר מחויבים בכך. תקנות אלו נועדו לאפשר הגנה על כמויות גדולות של אנשים בעזרת מערכת הגנה הכוללת חיישנים, צינורות מים ומתזים.

להלן רשימה חלקית של תקנות החוק-
• התקנת מערכת ספרינקלרים – מדובר למעשה במערכת צינורות שבסופן מתזים המופעלים במקרה של דליקה, בזמן אמת. המים שמותזים מהם מסוגלים לחנוק את האש ולהנמיך את הלהבות במידה ואלה מתחילות לצאת מכלל שליטה בזמן ההמתנה לכוחות כיבוי האש.
• התקנת מערכת לגילוי אש ועשן – בנוסף לספרינקלרים יש להתקין גם מערכות חישה המיועדות לגלות עשן ואש. מערכות אלה מפעילות אזעקה המתריעה על התפתחות של עשן או של אש.
• התקנת ציוד כיבוי אש – על פי התקנות יש לצייד את המבנה גם בציוד בסיסי לכיבוי אש כמו גלגלי כיבוי, צינורות מים, מטפים ועוד; זאת בשביל שניתן יהיה לכבות דליקות קטנות גם ללא סיוע של צוות כיבוי אש.
• קביעת יציאות חירום ושילוט – חשוב מאוד לדאוג ליציאות חירום קבועות בכל מבנה ולשים לב שהן תמיד פנויות למעבר; כמו כן, יש לשלט אותן בצורה בולטת על ידי שלטים מוארים, כך שבמקרה חירום חלילה, ידעו הנוכחים מהיכן להתפנות ולא תיווצר בהלה בעת היציאה.

ציוד כיבוי אש

מה קובעות תקנות כיבוי אש ספרינקלרים?

תקנות כיבוי אש ספרינקלרים קובעות למעשה מי הם הגופים אשר חייבים להתקין מערכות לכיבוי אש וכן את האופן המדויק בו יש לבצע את ההתקנה. אחד מסעיפי התקנות קובע כי יש לפנות לחברה מקצועית ומוסמכת לצורך ביצוע ההתקנה ורק הן מוסמכות לקבוע אילו מערכות צריך להתקין בכל מבנה והיכן.תקנה נוספת מהותית הנוגעת להתקנת ציוד כיבוי אש ספרינקלרים היא הצגת תוכניות מפורטות.
בתוכניות אלו מוצגים בין השאר גם הצרכים לגבי המיקום בו יותקנו המערכות, לכמות הספרינקלרים הנדרשת וכן מה הוא לחץ המים המינימלי שצריך להיות. לאחר שהתוכניות האלה מאושרות, יכול בעל העסק להתחיל להקים את מערכת ההגנה ולהתקין את המערכות הנדרשות.

תקנות כיבוי אש ספרינקלרים על פי דרישות החוק

על פי החוקים הקיימים כיום אין אפשרות לפתוח בית עסק מבלי לקבל אישור על כך שהוא עומד בכל תקנות הבטיחות הנוגעות לכיבוי אש.כלומר, אם אתם רוצים לפתוח עסק חדש, יש לדאוג להתקין ציוד לכיבוי אש המיועדים לסוג המבנה שברשותכם.

הזמינו עוד היום את המומחים מא. דנן אשר יתקינו לכם מערכות כיבוי אש וספרינקלרים כפי שנדרש מכם על פי החוק.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
04-6918200

דילוג לתוכן